Dechová terapie

Reference

Dobrý den paní Vacková,

chtěla bych Vám moc poděkovat za práci s naším synem Lukášem.


Díky Vám a Vaší trpělivosti syn po několika letech správně mluví a hlavně správně dýchá. Až Vy jste rozpoznala jeho největší problém a to bylo právě špatné dýchání. Nikdy bych nevěřila, jak rychle je možné vše napravit a to jen díky správnému dýchání. Samozřejmě i logopedická cvičení mu moc pomohla. Díky Vaší práci, poznatkům a cvičením se syn nejen správně nadechuje a vydechuje, mluví a vyslovuje všechny hlásky, ale je méně unavený, i při sportu se mu lépe dýchá a lépe spí.

 Všichni lékaři mi stále opakovali, že je u něj vše v pořádku, ale u Vás jsme zjistili, že je nutné se naučit správně dýchat.
Rozhodně nelitujeme stráveného času ani vydaných finančních prostředků. Stálo to za to. Syn už se nestydí mluvit!!!
Všem bych doporučila, neházet problém za hlavu, ale jít se k Vám poradit a poprosit Vás a Vaše kolegyně o pomoc. Váš tým je skvělý. Individuální přístup a péče, jednání s dětmi - vše na jedničku.

 

Ještě jednou díky Vám a paní Prokešové.

Procházkovi

Prodělal jsem Covid, který se mi odvděčil astmatem. Takovým, že jsem pěšky u nás nevyšel ani malý kopec. Přál jsem si, aby se stav zlepšil bez pomoci trvalého požírání kvant léků, no a byla mi seslána paní Mgr. Helena Vacková, lektorka Butejkovy metody dýchání.

Trpělivě se mnou pracuje cca půl roku. Pomalu. Citlivě. Lidsky. Je nesmírně vnímavá ale pozor – je sakra důsledná a přísná ! V současné době už dokonce zvládnu bez velkého zadýchávání chození po menších kopcích, i když samozřejmě neletím tak jako kdysi :)

Moc Vám paní Heleno děkuji a jsem Vám opravdu nesmírně vděčný za to, co jste pro mne již udělala a doufám ještě uděláte. Věřím, že díky Vám, že se zase budu moci vrátit k běhání.

 

Takže ještě jednou moc a moc děkuji.

 Vít Baloch, Vlastibořice

Paní Helenka je člověk, kterého chcete potkat a se kterým se nebojíte žádné výzvy. Odbornost, zkušenost i profesionalita je u ní samozřejmý základ. Její schopnost vcítit se v kombinaci s partnerským přístupem ke klientovi je jedinečná. Mám se svými dětmi možnost procházet u ní dechovou terapií i nápravou drobných řečových nedokonalostí a to vše v online formě kvůli velké vzdálenosti. Díky šíři jejích znalostí a schopnosti je vzájemně propojovat umí vytvořit unikátní program respektující individuální potřebu klienta. Výsledky její práce jsou viditelné i slyšitelné velmi rychle. Paní magistru vřele doporučuji. 

Lenka z Ostravy

Dobrý den, 

ráda bych se chtěla podělit o svoji zkušenost. Mám syna Míšu, je mu 13 let. Je po operacích hlavy (v 4 a 6 letech), má poruchu koncentrace a zhruba před třemi lety se u něj projevil zvláštní druh migrén, kdy mu strnula polovina těla. Pár měsíců před touto událostí začal také hodně hlasitě dýchat pusou. Byl značně neklidný. 

 

Před rokem a půl jsem oslovila přímo paní Vackovou, do jejíž poradny docházíme deset let a popsala jsem jí Míšův stav. 
Paní Vacková začala s Míšou pracovat, naučila nás různé cvičení s dechem, které pravidelně cvičíme. 

 

Míša za rok udělal obrovský skok. Je značně klidnější a uvolněnější, nejen doma, ale i ve škole. S impulzivitou, která se u něj také projevovala, dokážeme pracovat tak, že se krásně rychle dostane zpět do své klidné roviny, právě díky dechovému cvičení. 

 

Poslední migrénu měl téměř před rokem. 
I když jsou dny, kdy to nejde dle našich představ, nevzdáváme to a snažíme se pracovat dál. 

 

Paní Vackové jsem velmi vděčná za její pomoc a za její přátelský i lidský přístup. 

Eva Sádecká